Numeracja druków pozwala na kontrolną ewidencję wprowadzonych na rynek druków wartościowych i specjalnych. W zależności od przeznaczenia, indywidualnych preferencji klienta, a w szczególności od nakładu, oferujemy różne technologie numerowania druków. Dysponujemy wysokowydajnymi liniami numeracji i kodowania umożliwiającymi wdrukowywanie zmiennych danych w wielomilionowych nakładach.

Numeracja typograficzna – nanoszona z zastosowaniem tradycyjnych numeratorów typograficznych (mechanicznych). Pozwala na zastosowanie różnego rodzaju farb zabezpieczających, np. aktywnych w świetle UV lub IR, termicznych, reagujących chemicznie, itp.

Numeracja laserowa – nanoszona cyfrowo przy użyciu wysokowydajnych drukarek laserowych. Zapewnia najwyższą jakość naniesionego numeru i pozwala dowolnie dostosować krój czcionki do szaty graficznej druku. Równocześnie możliwe jest nanoszenie dowolnego kodu alfanumerycznego i informacji z bazy danych.

Numeracja Ink-Jet – wysokowydajna metoda aplikacji pozwalająca na naniesienie kilku milionów numerów dziennie. Równocześnie możliwe jest nanoszeni dowolnego kodu alfanumerycznego i informacji z bazy danych.